Бахмутський навчально-науковий

професійно-педагогічний інститут


Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

 

Із глибоким сумом повідомляємо, що пішов із життя Ковальов Валерій Миколайович – видатний український учений-економіст, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, багаторічний колега, наставник і педагог.

Валерій Миколайович народився 10 грудня 1929 року в м. Соледар Донецької області. У 1954 році закінчив Харківський державний університет імені В. Н. Каразіна за спеціальністю «Планування народного господарства». Кандидатську дисертацію захистив у 1965 році, докторську – у 1988 році, вчене звання професора присвоєно у 1992 році.

 Його професійний шлях охоплює багаторічну наукову та педагогічну діяльність у провідних науково-дослідних установах і закладах вищої освіти України. Особливе місце в його житті посідає Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут Української інженерно-педагогічної академії, де він тривалий час працював завідувачем кафедри економіки підприємств та менеджменту, а згодом – професором кафедри, зробивши вагомий внесок у її становлення та розвиток.

Наукові інтереси Валерія Миколайовича були зосереджені на проблемах економіки праці, людського капіталу, трудового потенціалу, соціально-трудових відносин та ефективності використання трудових ресурсів. Він є автором понад 250 наукових праць, у тому числі монографій і навчальних посібників із грифом МОН України. Під його науковим керівництвом підготовлено й успішно захищено дисертації докторів і кандидатів наук, а також сотні магістрів і спеціалістів.

Трудова й наукова діяльність Валерія Миколайовича відзначена державними нагородами, зокрема нагрудними знаками «Шахтарська слава» ІІ та ІІІ ступенів.

Світла пам’ять про Валерія Миколайовича, мудрого науковця, принципового керівника, інтелігентну й глибоко порядну людину, назавжди збережеться в серцях колег, учнів і всіх, хто мав честь працювати поруч із ним.

Колектив інституту висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.

Світла пам’ять…